Leopard by Gomix

Leopard by Gomix

author image
Paweł Domański

Mistrz Kartonu i Nożyczek

Last updated on October 2, 2020, at 1:36 a.m. ET

Posted on 2014-04-04 16:45:26 +0200

Leoś 
Jakiś rok temu pisałem wam o tym, że Gomix (FlyModel) reaktywował swoją działalność. Dzisiaj pragnę wam donieść, że mamy drugi model. Tym razem mamy przedstawiony model, na który osobiście sam długo czekałem. Przecież bardzo lubię nowoczesne uzbrojenie ale jakoś projektanci po macoszemu podchodzą do tych tematów. Szkoda bo w dzisiejszych maszynach też jest coś co pociąga. Owszem nie maja aż tak fascynującej hostorii jak Renault z pierwsej wojny światowej albo PZL037 ale na swój sposób są piekne. Jeden z projektantów powiedział że są kańciaste i nie ma co tam projektować ale ja myślę że zawsze warto. Ostatnio nawet rozawiałem z wydawcą, który twiewrdził że nie ma co już projektować, że wszystkie fajne tematy zostały wydane. Na co ja odpowiedziałem że za głęboko szukał, trzeba szukać w nowych maszynach wyzwania. On będzie miał gorzej, bo z drugiej strony okres w którym wydaje wydaje się być zamnknięty i naprawdę tematów jest mało. Ja myślę, że nie można wyłącznie samych hostorycznych modeli wydawać, trzeba też żyć teraźniejszością i z tego że taki model wyszedł cieszę się niezmiernie. Wracając do modelu to tym razem jest to druk offsetowy co na pewno wszystkich ucieszy. Ja jako osoba, która nie ma z tym problemu też nie przepadam za drukiem laserowym, bo niestety nie jest to jakość jaką daje nam Offset. Trochę cena dobija bo za zestaw trzeba dać 128 złotych, ale w komplecie mamy zestaw antypiracki czyli wręgi wycięte laserem.
15 lat w NATO
Jak wiecie to maju odbędzie się dwudniowa impreza na Janowskim lotnisku !!! Tak dwudniowa. Z tergo co można się doczytać to przewidziane jest aż 4 godziny pokazów w powietrzu. Na imprezę ma się zwlec tyle luda że nie wiem czy w tym roku nie rezerwować sobie miejscówki poza terenem lotniska. Fajnie bo mogę sobie na moim ranczo rozłożyć leżaczek i oglądać wszystko przy grillu i zimnym piwku (mniam). Na imprezie podobno ma być ten AWACS co ostatnio się ludziska onanizowali że lata nad naszym miastem. Ciekawe mogą się okazać to co będzie na płycie lotniska. Będą pokazy statyczne nie tylko samolotów ale i tego co porusza się po lądzie. No czekam z niecierpliwością.
Z innej beczki
Post miał być opublikowany kilka dni temu i nie przewidywałem że do nowości dojdzie ciekawe opracowanie śmigłowca AH-1G Cobra. Sklejałem podobny model z Kartonowej Kolekcji a ta była by ciekawym jej uzupełnieniem. Z informacji ze strony Kartonowej Kolekcji, modelu Cobry nie ma już w sprzedaży, więc dobry moment aby modelik wznowić. Mam tylko nadzieję, że nie zrobi za chwilę tego Paweł, bo będzie to samo co z F-104.
Orlik jak zwykle nas zaskakuje ale nie na swojej stronie tylko na Facebook bo tam na początek dał informacje o dwóch modelach Martin Baker MB-5 i Westland Lysander Mk.III A. Nie rozumiem dlaczego tak sobie takie firmy podcinają skrzydła z marketingiem. Najpierw się pisze na stronie swojej ładną notkę (patrz na mnie) a potem się z Facebook`a linkuje do niej nie na odwrót. Nikt nie wejdzie na stronę by zobaczyć a tak, dajesz linka i heja klienci idą 🙂 albo powinni iść.
Ceny ceny ceny … 
Nie zauważyliście ostatnio, że ceny modeli ostro poleciały do góry, prawie o 100 % ?? Tak nie pomyliłem się. Czy za coś co jest wydrukowane na 10 stronach chcemy płacić aż 70 złotych ? No nie wiem. Nie przemawia do mnie to, że cena projektu jest duża, że okładka, że druk itd.. Dlaczego więc pozawalacie nas i siebie okradać na pośrednictwie? Dobrze napisałem i wcale się nie pomyliłem. Obniżcie ceny o 30 % i przestańcie sprzedawać przez pośredników albo dla tych co chcą kupić w Empiku płacą haracz a ci rozsądni z rabatem 30% kupuje bezpośrednio. To jest myśl !

 

Share on

Tags

Subscribe to see what we're thinking

Subscribe to get access to premium content or contact us if you have any questions.

Subscribe Now